Za górami, za lasami… bywa zimno. Każdy robi co może żeby się ogrzać, jednak często zapominamy o tym, że Natura jest najlepszym rozwiązaniem. Z głębokiego szacunku do przyrody powstają nasze produkty. Łączymy w nich najwyższej jakości czesankę i rośliny pochodzące z okolicznych lasów i łąk otrzymując przędzę wełnianą barwioną naturalnie.
Dbamy o to by wszystkie nasze działania były sprzyjające środowisku. Dlatego nie stosujemy żadnych chemikaliów, a powstałe odpady używamy jako kompostownik oddając w ten sposób to czym podzieliła się z nami Natura.
Postanowiliśmy sięgnąć do znanych od dawna rozwiązań, które są zgodne z naszymi przekonaniami – rzeczy powinny powstawać w jednym miejscu od początku do końca. Tradycyjne metody wytwarzania pozwalają na stworzenie jednego w swoim rodzaju, unikatowego produktu. Przy pomocy unowocześnionego kołowrotka przetwarzamy runo merynosów w przędzę o dużej grubości, która ogrzeje każdego zmarzlucha.
Kolejnym etapem pracy w którym pomaga nam Natura jest barwienie wełny. Pozyskujemy barwniki z roślin rosnących dziko na terenie Sądecczyzny, używamy tutejszej źródlanej wody. Stąd też nasze wybarwienia są wyjątkowe. Kolory otrzymane z tych samych roślin, ale zbieranych o różnych porach roku będą różnić się od siebie, dlatego warto dobrze przemyśleć ilość kupowanych motków. Wyjątkiem tutaj są sprowadzane surowce roślinne, które posiadają bardzo mocne barwniki i różnice w powstających z nich kolorów są nieznaczne. Przetworzone runo leśne odwdzięcza się przepiękną paletą barw o tej samej temperaturze, która swą harmonią ogrzewa nasze odczucia estetyczne.
Chcąc dzielić się tym co potrafimy najlepiej proponujemy także gotowe produkty wykonane z naszej przędzy. Posługujemy się tradycyjnymi metodami rękodzielniczymi, które podkreślają naturalność naszych wyrobów.