Mokosza
 
Starosłowiańska bogini utożsamiana z Matką-Ziemią. Opiekunka prządek i strzyżenia owiec. Jej pojawieniu się w domostwie towarzyszył dźwięk turkoczącego kołowrotka.
 
 
 
 
 
Ola
 
Przędę, szydełkuję, tkam, biegam po łąkach i lasach. Taka ze mnie o! szefowa, sprawczyni całego zamieszania. (od Arka) Od zawsze powtarza, że urodziła się o sto lat za późno. Zafascynowana naturą w najprostszej postaci. Jest wiecznym zmarzluchem.
 
 
 
 
Arek
 
Człowiek do zadań specjalnych, nie ma dla niego rzeczy niewykonalnych. Informatyk, który oprócz spraw komputerowych rozwiązuje problemy najwyższej wagi. Czasem jest kierowcą i tragarzem, a jakby trzeba było to nauczył by się też prząść wełnę.
 
 
 
 
Wacław
 
Chodząca encyklopedia botaniczna. Kocha góry, lasy, łąki i zwierzęta. Z zawodu gajowy, prywatnie mój Tata, bez którego nic by się nie udało.
 
 
 
 
 
Karolina
 
Prawdziwa artystka, choć czasami za mało w siebie wierzy. Miłośniczka Natury. Autorka fotografii na stronie oraz rysunków na etykietach. Wyrozumiała dla każdego, a w szczególności dla mnie.
 
 
 
 
 
Boruta
 
Dyrektor Kreatywny do spraw destrukcji. Wszystkiego pilnuje i nadzoruje każdą pracę. Z nudów zdarza mu się ukraść jakiś motek.